preparat o miejscowym działaniu antyseptycznym

PERISOLV®

preparat o miejscowym działaniu antyseptycznym

PERISOLV® REGEDENT

PERISOLV® to innowacyjny, skuteczny, przyjazny dla tkanek preparat o miejscowym działaniu antyseptycznym. Stanowi skuteczny środek wspomagający terapię periodontologiczną – usuwa bakterie powodujące paradontozę, redukuje głębokość kieszonek oraz leczy stan zapalny przyzębia.

Periodontitis, zapalenie błony śluzowej wokół implantu i peri-implantitis to infekcje bakteryjne o podobnych objawach. Podstawową przyczyną wszystkich trzech stanów, które rozwijają się w podobny sposób, jest biofilm bogaty w patogenne bakterie. Zmiękczenie biofilmu i skuteczne eliminowanie bakterii jest zatem kluczowym warunkiem skutecznego leczenia.

PERISOLV® jest niezawodny w walce z bakteriami i ma znaczący wpływ na żywotność biofilmu. Wraz z użyciem preparatu Perisolv jako środka wspomagającego terapię periodontologiczną, można poprawić skuteczność oczyszczania korzeni zębów i powierzchni implantu bez ingerencji w jego strukturę.

FORMUŁA

PERISOLV® to dwuskładnikowy system zawierający nisko stężony podchloryn sodu (NaOCl), do którego dodano specjalnie opracowaną mieszaninę odpowiednio dobranych aminokwasów. Po połączeniu tych dwóch składników otrzymujemy krótko działające chloraminy, które są naturalnym elementem systemu immunologicznego organizmu człowieka.

PERISOLV® dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym spełnia bardzo ważną rolę w walce z patogenami (bakterie, grzyby, wirusy i pierwotniaki). Zasadowość, jaką wykazuje preparat, doprowadza do zmiękczenia zewnętrznej matrycy komórkowej biofilmu (proteiny i polisacharyny), dzięki czemu można łatwiej go usunąć. Chloraminy natomiast skutecznie eliminują patogeny, co zapobiega dostaniu się ich do krwioobiegu podczas zabiegów skalingu i root planing.

ZALETY

– Przenika i zmiękcza biofilm,
– Skutecznie eliminuje bakterie,
– Redukuje głębokość kieszonek.

WSKAZANIA

PERISOLV® może być używany do następujących przypadkach:
1. Terapie niechirurgiczne:
– leczenie głębokich trwałych kieszonek we wspomaganej terapii periodontologicznej (SPT),
– leczenie głębokich kieszonek lub „dezynfekcja w jamie ustnej (FMD)” w początkowym leczeniu periodontologicznym (APT),
– leczenie zapalenia błony śluzowej tkanek okołowszczepowych lub peri-implantitis.

2. Terapia chirurgiczna:
– powierzchniowe leczenie korzeni zęba w chirurgicznym leczeniu przyzębia,
– powierzchniowe leczenie tkanek okołowszczepowych w terapii peri-implantitis.

SPECYFIKACJA

Opakowanie 5 szt. x 0.6 ml strzykawka.

LECZENIE FURKACJI

LECZENIE STANU ZAPALNEGO WOKÓŁ IMPLANTU

PREZENTACJA PRODUKTU

Materiały do pobrania

Ulotka

Pobierz ulotkę produktu Perisolv.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami Napisz lub zadzwoń