Skrobaczki przeznaczone do pozyskania kości autogennej

SAFESCRAPER® TWIST I MICROSS

Skrobaczki przeznaczone do pozyskania kości autogennej

SAFESCRAPER® TWIST META

Safescraper® TWIST to jednorazowy, sterylny przyrząd do pobierania i gromadzenia tkanki kostnej. Skrobaczka umożliwia pozyskanie materiału w sposób mniej inwazyjny niż w przypadku tradycyjnych metod. Dzięki niej można pobrać każdą ilość kości, nawet w obszarach o ograniczonym dostępie. Półokrągłe ostrze o kącie 160 stopni umożliwia pobranie kości z dowolnej powierzchni – płaskiej, wklęsłej lub wypukłej. Podczas zabiegu wióry kostne, o średniej długości 1,3 mmi grubości w zakresie od 150 do 250 μm, umieszczane są bezpośrednio w przezroczystym pojemniku ochronnym. Wióry kostne, które są zmieszane z krwią tworzą idealny materiał w technikach regeneracyjnych. Przeszczep można łatwo i bezpiecznie aplikować w miejsce wypełnienia.
Safescraper® TWIST dostępne w wersji prostej i zakrzywionej, 3 szt. w opakowaniu.
Skrobaczki przeznaczone do pozyskania kości autogennej

MICROSS META

MICROSS to minimalnie inwazyjna skrobaczka do pobierania kości kortykalnej. Unikalne mikroostrze zapewnia łatwy pobór kości autogennej nawet w wąskich, trudno dostępnych miejscach w pobliżu ubytku kostnego jest szybkie i wydajne. Ponieważ zewnętrzna średnica Micross wynosi tylko 5 mm, kość może być pobierana bez konieczności podnoszenia płata za pomocą techniki tunelowej.
Umożliwia pobranie niezbędnej ilości kości w leczeniu drobnych ubytków przyzębia, dzięki czemu nie trzeba stosować substytutów kości. Manualny sposób poboru kości zapewnia maksymalną żywotność komórek kości kortykalnej. Tkanka kostna jest bezpośrednio gromadzona w komorze 0,25 cm³ przyrządu, gdzie miesza się z krwią zyskując dobrą plastyczność. Efekt wolumizacji zmniejsza ilość kości potrzebnej do wypełnienia ubytku i minimalizuje inwazyjność zabiegu.

ZALETY

– Skuteczność na każdej powierzchni kostnej (płaska, wklęsła, wypukła),
– Zakres cięcia 160 ° ułatwia pobranie tkanki kostnej, nawet w bardzo trudnodostępnych obszarach,
– Efektywny pobór materiału kostnego ze specjalnie zaprojektowanej, – stabilnej komory,
– Szybkość i wygoda pracy,
– Ergonomiczna konstrukcja.

ZALETY

– Maksymalna wydajność cięcia,
– Doskonała kontrola pobierania kości,
– Skuteczność na każdej powierzchni kostnej (płaska, wklęsła, wypukła).

SAFESCRAPER® TWIST  – skrobaczka prosta 3 szt.

SAFESCRAPER® TWIST  – skrobaczka zakrzywiona 3 szt.

MICROSS – mikroskrobaczka 1 szt.

Masz pytania?

Skontaktuj się z nami Napisz lub zadzwoń